Capture Українська інтеліґенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація нації Developed By Svjatoslav Pacholkiv Provided As Digital
Українська інтеліґенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація нації описує формування української освіченої верстви в Галичині. Історичною передумовою процесу соціальної та культурної емансипації
стали ТерезіанськоЙосифінські реформи. Спричинені революцієюр. та ліквідацією панщини зміни соціальноекономічних відносин на селі, як і поступове становлення національної ідентичності, започаткували процес секуляризації. Завдяки виникненню власного освіченого середнього класу галицькі українці стрімко наздоганяли своїх сусідів у соціальній, економічній та культурній сферах.
За авторською концепцією історію розвитку освіченого середнього класу галицьких українців відображено у трьох розділах. У першому висвітлюються взаємозвязки, важливі для двох наступних розділів: йдеться насамперед про історичні, культурні та соціальнополітичні передумови цього феномену. У другому про інституційні рамки австрійської середньої й вищої освіти та її значення для галицьких українців. Третій розділ присвячено наслідкам та значенню суспільних перетворень.
Книгу перекладено за виданням: Svjatoslav Pacholkiv, Emanzipation durch Bildung: Entwicklung und gesellschaftliche Rolle der ukrainischen Intelligenz im habsburgischen GalizienSchriftenreihe des österreichischen Ost und SüdosteuropaInstitutsVerlag für Geschichte und Politik / Oldenbourg, Wien / München.
.