zakładamy, że duże zmiany wymagają dużych inwestycji, Są jednak sytuacje, w których systemowe i trwałe zmiany na wielką skalę są wprowadzane przez jednostki początkowo niemające żadnych środków
oprócz własnej pasji, kreatywności i przedsiębiorczego sposobu myślenia można powiedzieć, że w jakiś sposób uzyskują coś z niczego.
Jednostki te nazywane są przedsiębiorcami społecznymi, a książka przedstawia specyficzną "magię" ich podejścia,
Jest coś intrygującego w przedsiębiorcach społecznych, którzy zwykle koncentrują się na rozwiązywaniu najbardziej palących i z pozoru nierozwiązywalnych problemów społecznych.
I robią to z sukcesem nie tylko wprowadzają innowacyjne metody, ale także zmieniają nastawienie ludzi i społeczności, Niezależnie więc od celów, takich jak walka z bezrobociem, rozwój zaniedbanych gmin, integracja osób niepełnosprawnych, nowe metody edukacji, równouprawnienie kobiet, ochrona natury inicjują oddolny proces, rodzaj łańcucha zmian wpływających na ludzi i społeczności.
W książce przedstawiono teorię i praktykę uzyskiwania zmiany społecznej, szczególnie takiej, która jest długofalowa, nieodwracalna, tworzy obywatelski kapitał społeczny, daje perspektywy, optymizm i otwiera drogę do nowych umiejętności.
Zmiana zainicjowana przez przedsiębiorców społecznych staje się wtedy endogenna uzyskiwana jest bowiem dzięki potencjałowi tkwiącemu w ludziach i społecznościach, nie jest przynoszona z zewnątrz przez ekspertów.
W opracowaniu zaprezentowano badania, które wskazują na cechy osobowości sprzyjające budowaniu kapitału społecznego, oraz wprowadzono nową definicję lidera osoby działającej poprzez upodmiotowienie społeczności.
Przedstawiono także nowe podejście do dynamicznej przedsiębiorczości społecznej wraz z szeregiem rekomendacji dotyczących najlepszych sposobów działania,
Źródło stan nakwietnia:
pl/ksiazka/przedsiebiorcz .
Seize Your Copy Przedsiębiorczość Społeczna. Teoria I Praktyka Created By Ryszard Praszkier Distributed In Booklet
Ryszard Praszkier