Grab Süsüke, A Sárkánygyerek Picturized By István Csukás Paperback

on Süsüke, a sárkánygyerek

jópofa, ízigvérig csukásistvános mese, hat vidám este egy hol tátott szájjal figyelő, hol önfeledten kacarászó kislánnyal, Ezt jelentette nálunk ez a könyvecske, László Maya csodálatos rajzai igazi, hamisítatlan "süsüs" hangulatot árasztanak, és úgy élnek együtt a mesékkel, hogy közben nem nyomják agyon a szöveget mindez a kötet tervezőjének remek arányérzékét dicséri.
Teljes szívből remélem, hogy jön majd a folytatás is, elvégre Süsüke kalandjai itt még nem értek véget, . . Bingó! mondta a harmadik fej, Az a fő, hogy megszülettem!
Nagy a világ, megvár engem!
Én vagyok a sárkánygyerek,
engemet vár erdő, berek!
Kicsi vagyok, de megnövök, mint a dinnye, vagy mint a tök!
Énrólam szól most az ének, örüljetek Süsükének!
Megjött Süsüke! Itt van Süsüke!
Csukás István tollából!
Süsü, a sárkány imádott, felejthetetlen klasszikus.
Csaknem negyven esztendeje, hogy e példátlanul népszerű mesehős észrevétlenül belopakodott az olvasók szívébe, és azóta is minden korosztályt meghódít bumfordi bájával és humorával.
Most, az ő története folytatásaként, Süsü újszülött gyermekéről mesél nekünk az író, Süsükéről, aki az elkomorult Sárkányföldre gyermeki derűjével, csintalan szertelenségével visszalopja a vidámságot, a tiszta érzelmeket, és az igazi barátság erejével visszavarázsolja Sárkányföld egére az életadó napot.
Kossuth díjas magyar költő, író, Kisújszálláson született, egy nehéz sorsú kovácsmester nagyobbik fiaként, és itt járta ki az elemi iskolát is, A háború után egy zenetanár biztatására, anyja akaratából jelentkezett az akkor alakult békéstarhosi zeneiskolába: hegedűművész akart lenni.
Bár jól érezte magát a zeneiskolában, később mégis fellázadt a zene ellen: érettségi után felvételi nélkül felvették volna ugyan a Zeneakadámiára, mégis a jogi egyetemre jelentkezett, majd egy idő után átment a bölcsészkarra, de bölcsész tanulmányait sem fejezte beután.
Egészen más a zenei hallás és a verszenei hallás mondta Lackfi Jánosnak a, születésnapjára készült szubjektív portréban, M, Nagy Richárd Csukáscímű filmjében, Törzshelye
Grab Süsüke, A Sárkánygyerek Picturized By István Csukás Paperback
lett a Kossuth díjas magyar költő, író, Kisújszálláson született, egy nehéz sorsú kovácsmester nagyobbik fiaként, és itt járta ki az elemi iskolát is, A háború után egy zenetanár biztatására, anyja akaratából jelentkezett az akkor alakult békéstarhosi zeneiskolába: hegedűművész akart lenni.
Bár jól érezte magát a zeneiskolában, később mégis fellázadt a zene ellen: érettségi után felvételi nélkül felvették volna ugyan a Zeneakadámiára, mégis a jogi egyetemre jelentkezett, majd egy idő után átment a bölcsészkarra, de bölcsész tanulmányait sem fejezte beután.
"Egészen más a zenei hallás és a verszenei hallás" mondta Lackfi Jánosnak a, születésnapjára készült szubjektív portréban, M, Nagy Richárd Csukáscímű filmjében, Törzshelye lett a Hungária Kávéház, és ekkoriban jelentek meg első versei írásaiból, irodalmi segédmunkákból élt, a Fiatal Művészek Klubjának vezetője volt, majdtólig a Magyar Televízió munkatársa,tólig a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó főszerkesztője volt azóta szabadfoglalkozású író.
Azas évek közepén Kormos István biztatására fordult a gyermekirodalom felé, később az íróasztalát is megörökölte a Móra Kiadóban.
Csukásnak ettől kezdve verseskötetei mellett egyre másra jelentek meg gyermekregényei, mesekönyvei, verses meséi: eddig közel száz kötete jelent meg itthon és külföldön.
Olyan halhatatlan mesefigurákat teremtett meg az elmúlt negyven évben, mint például Mirr Murr, Pom pom, vagy Süsü, a sárkány, Ezeket a figurákat a gyerekek főként rajz és bábfilmekből ismerhették meg, több ifjúsági regényéből pedig sikeres tévéfilm készült.
ben a hollywoodi X. televíziós fesztiválon a Keménykalap és krumpliorr című játékfilm megkapta a fesztivál nagydíját és Az Év Legjobb Gyermekfilmje címet is.
sitelink.